Produkty


Jablka podzimní - James Grieve, Rubín, Gala
Jablka zimní – Šampion, Golden Delicious, Rajka, Rubinola, Melrose, Idared, Topaz
Brambory, česnek, cibule

James Grieve – původ Skotsko
Plod je střední až velký, kulatý až kuželovitý. Slupka je tenká a drsná. Barva zelenožlutá, krycí červená. Dužnina je nažloutlá se sladce navinulou chutí, šťavnatá. Sklizňová zralost koncem srpna, skladovatelnost max. měsíc.

Rubín – původ Česká republika, kříženec odrůd Lord Lambourne a Golden Delicious
Plod je velký až velmi velký, kulovitého tvaru.Slupka je tenká, hladná a lesklá. Barva žlutá, krycí červená, v žíhané formě. Dužnina žlutavé barvy, sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost od poloviny září, konzumní říjen, skladovatelnost do ledna.

Gala – původ Nizozemí, kříženec odrůd Kidd´s Orange Red a Golden Delicious
Plod je středně velký až velký, kulovitého tvaru. Slupka tenká a hladká. Barva zelenožlutá, krycí červená, forma mramorová. Dužnina žlutavé barvy, nasládlé chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost od poloviny září, konzumní říjen, skladovatelnost do prosince.

Šampion – původ Česká republika, kříženec odrůd Golden Delicious a Coxova reneta
Plod je středně velký, kulovitého tvaru. Slupka je tenká a hladká. Barva světlezelená, krycí tmavě růžová, forma žíhaná. Dužnina bílé barvy, sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost polovina září, konzumní říjen, skladovatelnost do ledna.

Golden Delicious – původ USA
Plod je středně velký, kuželovitého tvaru. Slupka je tenká, drsná se rzivými lenticelami. Barva zelenožlutá, v době zralosti žlutá. Dužnina žlutavé barvy, nasládlé až sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost v říjnu, konzumní v listopadu, skladovatelnost do ledna.

Rajka – původ Česká republika, kříženec odrůd Šampion a hybrid ÚEB
Plod je středně velký, kuželovitého tvaru. Slupka je středně tlustá, hladká a lesklá. Barva zelenožlutá, krycí červená, forma rozmytá. Dužnina krémové barvy, navinule sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost koncem září, konzumní v listopadu, skladovatelnost do února. Rezistentní proti strupovitosti.

Rubinola – původ Česká republika, kříženec odrůd Prima a Rubín
Plod je středně velký, ploše kulovitého tvaru. Slupka je středně tlustá, hladká, lesklá, slabě mastná. Dužnina je krémové barvy, nasládlé chuti, středně šťavnatá, aromatická. Sklizňová zralost koncem září, konzumní v říjnu, skladovatelnost do února. Rezistentní proti strupovitosti.

Melrose – původ USA, kříženec odrůd Jonathan a Red Delicious
Plod je velký, ploše kulovitého tvaru. Slupka je středně tlustá, nerovná, suchá, drsná. Barva zelenožlutá, krycí tmavě červená až purpurová, forma celoplošně rozmytá. Dužnina je bílá, sladce navinulá, středně šťavnatá, aromatická.

Idared – původ USA, kříženec odrůd Jonathan a Wagenerovo
Plod velký, ploše kulovitého až kulovitého tvaru. Slupka je středně tlustá, hladká, suchá a lesklá. Barva zelenožlutá, krycí jasně červená, forma rozmytá. Dužnina je bílá, navinule sladká a středně šťavnatá. Sklizňová zralost v polovině října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do května.

Topaz – původ Česká republika, kříženec odrůd Rubín a Vanda
Plod je středně velký až velký, ploše kulovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká, nerovná, slabě mastná. Barva je zelenožlutá, krycí červená, forma žíhaná. Dužnina je nažloutlá, navinule sladká, velmi šťavnatá. Sklizňová zralost začátkem října, konzumní v prosinci, skladovatelnost do března až dubna. Rezistentní proti strupovitosti.

Brambory:

Belana - konzumní brambora, varný typ A

Baltic Rose –konzumní brambora, varný typ B

Antonia –konzumní brambora, varný typ A

Všechny výše zmíněné odrůdy jsou vhodné k dlouhodobému skladování